Naujos knygos vaikams

 

„Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias“

Leidėjas „Alma litera“

 

Naujoji Linos Žutautės istorija „Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias“ kaip visada linksma ir mokanti svarbiausių gyvenimiškų dalykų. Pagrindinė knygelės mintis – dalintis gali būti smagu ir prasminga, net linksmiau, nei viską turėti vienam. Juk kartu žaisti daug įdomiau, skaityti pasakas ir juoktis iš keistų jų herojų smagiau, o kramsnoti skanėstus – gardžiau.

Zane Zusta

„Ūkė Pūkė grįžta namo“

Leidėjas „Terra publica“

 Skubėdama grįžti namo po atostogų užsienyje, Kristupo šeima pamiršta žaislinę pelėdžiukę. Supratęs, kad jo geriausia draugė nesugrįžo kartu, berniukas organizuoja jos paiešką. Likusi viena Ūkė Pūkė irgi nesėdi rankų sudėjusi. Mažylė ieško kelio namo, tačiau kaip jį surasti, jei esi tokia maža ir nežinai, kur dabar esi ir kur apskritai gyveni?

Selemonas Paltanavičius

„Jei rašysi laišką girion“

Leidėjas „Nieko rimto“

 

Selemonas Paltanavičius žino, kad girioje gyvenantys jo bičiuliai nesinaudoja nei išmaniaisiais telefonais, nei kompiuteriais. Bet jie puikiai išmano, kaip parašyti laišką letenėle, snapeliu ar kanopa ant medžio lapo ir išsiųsti savo draugui iš miesto.
Ko tik nenutinka toje girioje! Eikš, – kviečia knygos autorius, – pavartykim drauge mano GIRIOS PAŠTĄ. O kai kuriuos laiškus aš tau pats paskaitysiu.

David Walliams

Blogiausi pasaulio vaikai (serija „Baisiai juokinga“)

Leidėjas „Tyto alba“

 

Ši knyga „Blogiausi pasaulio vaikai“ skirta:
* Neklusniems, netvarkingiems, nemandagiems vaikams, kurie dažnai gauna barti už nederamą elgesį. Perskaitę knygą jie supras, kad yra ir blogesnių vaikų už juos.
* Geriems vaikams, kurie niekada neišdrįstų elgtis taip, kaip rašoma šioje knygoje. Jie galės smagiai pakikenti iš blogiukų ir pasidžiaugti, kad yra ne tokie.
* Ir žinoma, tėvams, kurie galės šiomis istorijomis linksminti ir gąsdinti savo vaikus.
* DĖMESIO! Ši knyga „Blogiausi pasaulio vaikai“ neskirta tiems, kas neturi humoro jausmo.

David Walliams

Blogiausi pasaulio vaikai 2 (serija „Baisiai juokinga“)

Leidėjas „Tyto alba“

 

Jei jau skaitėte pirmąją jo knygą apie blogiausius pasaulyje vaikus, jums tikrai bus įdomu susipažinti su nauju blogiukų būriu. Jūsų dėmesiui – Lepūnas Bredas, Superžvaigždė Steisė, namų darbų nekenčiantis Haris ir visi kiti, priverčiantys griebtis už galvos ir tėvus, ir mokytojus, ir kaimynus!

Eidvilė Viktorija Buožytė

„Kibiras Čarlis ir pelė Pupelė“

Leidėjas „Nieko rimto“

 

Vandenyno pakraštyje, aukštame švyturyje, įsikuria naujas gyventojas Čarlis.

Čia jis sutinka mažą smalsią pelytę ir užsimezga didelė draugystė! Lydimi bičiulių, Čarlis ir Pupelė puola į nuotykius, įveikia rūsčią audrą ir net išmoksta skraidyti! Tačiau vieną dieną kibiras dingsta. Pupelė nusprendžia leistis į žygį ir išsiaiškinti – kurgi prapuolė Čarlis??

Selemonas Paltanavičius

„Jei tu slieko nepažįsti“

Leidėjas „Debesų ganyklos“

 

Tai nuotaikingas pasakojimas apie slaptą sliekų gyvenimą ir jų nuotykius.

Gamtininkas ir vaikų mylimas rašytojas Selemonas Paltanavičius teigia, jog apie slaptą sliekų gyvenimą jis žino viską. Jis sako, jog sliekai skaito knygas ir net jas užsisako paštu. Dar esama sliekų, svajojančių apie riedlentę ir mėgstančių madingai bei šiuolaikiškai rengtis. Visiškai nepanašu į dirvoje sutinkamus sliekus, ar ne? Selemonas Paltanavičius skuba nuraminti – knygoje aprašytų sliekų tikrai yra, tik ne visi vaikai juos yra matę. Todėl rašytojas nusprendė papasakoti, koks spalvingas ir smagus gyvenimas verda požeminiuose sliekų namuose.

David Roberts, Julian Clary

„Boldų šeimynėlė. Į pagalbą!“

Leidėjas „Alma litera“

 

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.
Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.
Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!
Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Kerry Shawn Keys

„Peliukas ir Liuka“

Leidėjas „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“

Kartą gyveno maža mergaitė Liucija, visų vadinama Liuka. Ji turėjo minkštą lovelę ir daugybę žaislų. Su žaislais meiliai draugavo, bet į lovelę gulti nemėgo. Kartą, negalėdama užmigti ji dairėsi po kambarį – ir staiga kažkas pakuteno jai kojos pirštelį. Būtų buvę baisu, bet kutulys labai smagiai kuteno. Ir netikėtai ėmė ropštis jai per koją į lovytę! Kas gi tai buvo?

Alison Donald, Alex Willmore

„Lokys bibliotekininkas“

Leidėjas „Baltos lankos“

 

Bibliotekoje metas skaityti pasaką, tačiau bibliotekininkės Matildos vis dar nėra! Viltė su draugais leidžiasi į mįslingą panelės Matildos paiešką. Sekdami paliktomis užuominomis, jie suranda naują gauruotą bibliotekininką!

Tomas Dirgėla

„Lukas Šiaudelis deda iš viršaus“

Leidėjas „Tyto alba“

 

Susipažink – Lukas Šiaudelis. Jis kas antrą dieną vaikšto basas, pusryčių valgo sumuštinį su dešros nuotrauka ir gyvena su tėčiu, gauja tarakonų bei žiurke, kuri nuolatos sugraužia jo namų darbus. Didžiausia Luko aistra – krepšinis, o mėgstamiausias krepšininkas – Jonas Kamuoliūnas. Nors vaikai iš Luko šaiposi, o didžiausias mokyklos peštukas net grasina susidoroti, berniukas nesiliauja lankyti treniruočių, nes turi tikslą – įrodyti, kad jis taip pat gali puikiai žaisti krepšinį.

Przemysław Wechterowicz

„Šypsena varlytei“

Leidėjas „Nieko rimto“

 

Kai Varlytė pasijunta liūdniausia varlyte pasaulyje, pralinksminti ją suskumba visas miškas. Talkindami vienas kitam miško gyventojai neša stebuklingąją šypseną, uoliai vykdydami jiems patikėtą užduotį. Ir vos išvydusi šypseną Varlytė nedvejodama žino, nuo ko ji! Leiskis kartu į paežerę, kur auga jaunos tuopos, ir šypsenos negalėsi sutramdyti ir Tu!?

Jonas Liniauskas

„Pelyčių maratonas“

Leidėjas „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“

 

Jono Liniausko eilėraščiai vaikams – smagūs ir labai mažųjų skaitytojų mėgstami. Ne viena jo knygelė įtraukta į „Aukso fondą” – rekomenduojamų knygų vaikams sąrašą. „Pelyčių maratone“ svarbios ne tik pelės, bet ir ežiai, gulbės, paukščiai ir žuvys, poetas kalbasi su smalsučiais apie gamtos pasaulio stebuklus, rimtus ir nerimtus žaidimus ir netgi apie vaiduoklius.

Virgis Šidlauskas

„Ugnikalniukas ieško draugų“

Leidėjas „Nieko rimto“

 

Ar lengva susirasti draugą, kai esi ugnikalnis? Tikrų tikriausias, kojomis įaugęs į žemę. O dar ir tėvai tokie rūpestingi, kad nieku gyvu neleidžia su bet kuo bičiuliautis. Tikriausiai nelengva… Tačiau Ugnikalniukas žino, kad nėra nieko sunkiau, nei būti vienišam. Todėl jis tvirtai pasiryžęs – kad ir kokias kliūtis teks įveikti, draugą tikrai susiras.?

Maz Evans

„Eliotas ir ištrūkęs demonas“

Leidėjas „Tyto alba“

 

Dvylikametis Eliotas turi bėdų mokykloje, jo mama sunkiai serga ir jam tenka vienam rūpintis namais, o kišenėse švilpauja vėjai. Maža to, jei jis per savaitę negaus dvidešimties tūkstančių svarų, juodu su mama neteks namų! Eliotui belieka tikėtis stebuklo… Bet, svajodamas apie stebuklą, Eliotas negalvojo, kad į jo kiemą ims ir nukris tikras žvaigždynas. O Mergelė, jauniausioji Zodiako Tarybos narė, pasišovusi įvykdyti svarbią užduotį, tikrai negalvojo, kad jos skrydis į Žemę baigsis Elioto tvarte… Kartu jie užverda tokią košę, kad tenka į pagalbą kviestis Olimpo dievus: į pensiją išėjusį Dzeusą su jo šauniuoju žirgu Pegasu, stilingąjį dievų pasiuntinį Hermį, išminties deivę Atėnę bei meilės deivę Afroditę. Bet ar pasaulis pasiruošęs priimti tokią gelbėtojų komandą?

Anzelmas Matutis

„Girios abėcėlė“

Leidėjas „Jotema“

 

Šie eilėraščiai puikiai tiks mokytis mintinai ir padės vaikams ne tik lavinti atmintį, bet ir susikaupti, išlaikyti dėmesį, taisyklingai tarti garsus ir kirčiuoti žodžius. Be to, su vaiku susikursite nepakartojamą abipusio artumo atmosferą, tad mokytis svarbių dalykų pavyks tarsi nejučia, be jokios įtampos ir spaudimo. Vaikams patiks eilėraštukų personažai, kurie kaskart veikia ką nors įdomaus, o juos galima ne tik įsivaizduoti, bet ir atidžiai apžiūrėti žaismingose iliustracijose. Čia vaikai sutiks pamėgtus, tradicinių pasakų ir vaikiškų istorijų gyvūnus – mešką, zuikį, lapę ir daug kitų veikėjų.

Vytautas V. Landsbergis

„Pūkis karalius“

Leidėjas „Dominicus Lituanus“

 

Vieną kartą miško gūdumoje gimė penki lapiukai. Keturi iš jų buvo rudi smailianosiai išdykėliai, o penktas – tarsi pūkuotas kamuoliukas. Tėvai jį praminė Pūkiu, o vos paaugęs jis leidosi ieškoti nuotykių, kuriuos patirti kviečia ir pačius mažiausius skaitytojus. Knygelėse apie lapiuką Pūkį pasakojamos pamokančios istorijos. Mažasis pūkuotas bičiulis susipažįsta su pasauliu, susiranda draugų, pramogauja, o kasdien išmokstamos pamokos kartais būna linksmos, o kartais – skaudžios ir pamokančios.

Justinas Žilinskas

„Kaukas Gugis ir kerų karas“

Leidėjas „Aukso žuvys“

 

„Kaukas Gugis ir Kerų karas“ – pasakojimas apie tą laiką, kai ūgteli, ir ant tavo pečių užgriūva atsakomybė: už save, už šeimą, už gentį. Pasaulis staiga tampa nebe juodai baltai paprastas, o mįslės pasunkėja. Tenka sukąsti dantis, išmokti kautis, pasirinkti. Būna, širdis tempia į vieną pusę, sąžinė – į kitą, būtinybė – į trečią. Ir kaip neprasmegti pelkėje, nekartoti kitų klaidų, nesukelti karo?

Neringa Vaitkutė

„Klampynių kronikos“

Leidėjas „Nieko rimto“

 

Ar esate girdėję apie Mažąsias Klampynes? Miestelį supa miškai ir pelkės, aikštėje stovi Nežinia Kieno dešinės kojos paminklas, o gyventojų namuose jaukiai įsitaisę baubai. Be to, čia nuolat nutinka keisčiausių dalykų. Miestelėnai žino: jei miestelį užplūdo žalčiai, aplink namus naktimis slankioja vilkai ar skraido švytinčios žaltvykslės, nagus bus prikišę nenustygstantys Mažųjų Klampynių dvyniai Agata ir Aringas. Tačiau gyvenimas dėl to tik įdomesnis: kiekvienas norėtų įsikurti magiškų nuotykių kupinose Mažosiose Klampynėse!?

„Pasakos prieš miegą“

Leidėjas „Egmont Lietuva“

 

Puikiai pažįstami mėgstamų filmukų veikėjai padės vaikučiams nukeliauti į tolimas džiungles, pasinerti į jūros gelmes, skraidyti kartu su fėjomis. Nuostabūs, stebuklingi nuotykiai – pati geriausia dienos pabaiga!

Marius Marcinkevičius, Rasa Joni

„Atvirkštukai“

Leidėjas „Tikra knyga“

 

Kartą kilusi didelė audra į plačią miesto aikštę atnešė nediduką namelį. Šis pakibo stogu žemyn pačiame miesto centre ir liko taip kyboti ilgam. Keisčiausia, kad namelyje gyveno šeimynėlė, kuri dėl to visiškai nesuko galvos. Jie ir toliau gėrė arbatą kabodami žemyn galva, kad krentantys sumuštiniai nenukristų, prikaldavo juos prie lėkštės ir apskritai, viską darė kitaip. Pavyzdžiui, mama džiūgaudavo dėl ištepliotų sienų! Mums atrodo, kad taip gyventi labai sunku, bet tik ne atvirkštukams – Atvirkštukui tėčiui, Atvirkštukei mamai ir jų mažajai dukrelei Atvirkštukei!

Amanda Noll

„Ei, čia mano baubas!“

Leidėjas „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“

 

 

„Ei, čia mano baubas!“ – dar viena istorija apie baubus po lova!
Kartą ieškodamas po lova savo baubo Etanas randa tokį raštelį: „Lik sveikas, vaike. Išeinu. Kai kam manęs reikia labiau nei tau. Geibas.“ Ką? Kaipgi jis dabar užmigs be savo baubo? Ir kam gi Geibo prireikė labiau nei jam? Nors… baubo tikrai reikėtų mažajai Etano sesutei Emai. Vakare ji vis įsigudrina išlipti iš lovelės ir triukšmingai žaidžia. Gal baubas parvytų ją atgal ir padėtų užmigti? Bet tik ne Geibas! Taigi Etanas nusprendžia rasti sesutei tinkamą baubą. Ar jam pavyks?

Kęstutis Navakas, Marija Smirnovaitė

„Žvėreliai mokosi svajoti“

Leidėjas „Jūsų Flintas“

 

Keturios linksmai svajingos ir padūkusiai išmintingos bei labai gražiai iliustruotos trumpos pasakaitės apie tai, kad svajonės aplanko visus: nuo mažiausio vabaliuko iki didžiulio krokodilo. Su šia knyga pajusite, kad svajoti smagu, bet dar smagiau, kai tos svajonės išsipildo. Talentingai sukurtos istorijos patiks ir mažiems klausytojams, ir dideliems skaitytojams.

Selemonas Paltanavičius

„Voveriuko metai“

Leidėjas „Alma litera“

 

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius kviečia į mišką. Ne šiaip sau, o susipažinti su voveriuku ir pagyventi kartu su juo girioje. „Voveriuko metai“ – knyga, pasakojanti vaikams apie miško gyvūnų kasdienybę ir draugystę.

Kuo voveriukas kasdien užsiima gyvendamas didelėje girioje? Kokius darbus jis turi nudirbti, kokius nuotykius patiria? Su kuo jis bičiuliaujasi? Kas gyvena šalia, kaimynystėje ir kaip visiems sekasi įsikurti sau jaukius namus? Kaip gyvūnai randa maisto, ar dėl jo pešasi? Kaip augina vaikus?

Joanne Owen

„Marta Makalynė ir ragana iš griovio“

Leidėjas „Alma litera“

 

Marta Makalynė visur ir visada sukelia chaosą. Ji nieko negali padaryti, tiesiog taip nutinka – nežinia kaip ji nuolat atsiduria chaotiškose situacijose. Marta gyvena mažame miestelyje su savo ekscentrišku seneliu ir augintiniu – paršeliu. Martos gyvenimas tampa dar įdomesnis, kai vieną dieną pakeliui iš mokyklos namo ji pakelės griovyje randa varganai atrodančią raganą…

Connie Glynn

„Rouzvudo istorijos. Princesės paslaptis“

Leidėjas „Alma litera“

 

Intrigų, mistikos, meilės ir juoko kupina istorija apie paauglių troškimą būti ne tuo, kas esi. „Rouzvudo istorijos. Princesės paslaptis“ – debiutinis jaunos britų rašytojos pasakojimas apie dvi mergaites, trokštančias kitokio gyvenimo ir pasiryžusias viena kitai padėti. O kuri iš jų būtum tu?

Marie Lu

„Warcross. Virtualiosios realybės žaidimas“

Leidėjas „Alma litera“

 

Emika žaidime medžioja tuos, kurie žaidžia nelegaliai. Tačiau išgyventi iš to sunku. Norėdama gauti pinigų susimokėti už nuomą, kartą ji surizikuoja. Įsibrauna į vienos merginos žaidimą ir pavagia jos taškus. Persigandusi dėl to, ką padarė, Emika labiausiai tikisi, kad jos įsiveržimo nepastebės jaunas, bet jau nepadoriai turtingas žaidimo kūrėjas Hideo. Tačiau jis pastebi…

Isaac Palmiola

„Šunlokas Holmsas. Du su puse seklio“

Leidėjas „Alma litera“

 

Diegas ir Chulija jau nuo nežinia kada svajojo turėti savo gyvūnėlį ir ne vienus metus prašė tėvų leisti auginti šuniuką. Tačiau vos tik gavo, juos ištiko baisi nelaimė. Kas galėjo pagalvoti, kad vos pirmą kartą išvedus Šunloką pasivaikščioti į parką, jis bus pagrobtas?!
Tokios tragedijos vaikai tikrai nesitikėjo. Jeigu jie dabar pat nesuras Šunloko – praras jį amžiams. Negana to, jų laukia baisus skandalas namie. Tėvai tikrai nebus patenkinti, kad vos tik gavę šuniuką vaikai sugebėjo jį praganyti.

Anotacijos parengtos naudojantis www.almalittera.lt, www.patogupirkti.lt, www.manoknyga.lt interneto svetainėse pateikta informacija.