Naujos knygos vaikams

Naujos knygos vaikams

„Maša ir Lokys. Didžiulė knyga apie visokius reikalus“

Leidėjas „Egmont Lietuva“

 

Nenuorama Maša negali nė minutės pasėdėti vienoje vietoje ir nuolat įsivelia į pačias keisčiausias, pavojingas ir kartu labai juokingas situacijas. Ji įsigudrina ant savo draugo Lokio nuversti didžiulę eglę, išverda košę, kuri išlipusi iš puodo užpildo visus namus, naktimis saugo daržą su morkomis nuo klastingo zuikio.
Skaityk knygą „Maša ir Lokys. Didžiulė knyga apie visokius reikalus“ ir juokis kartu su Maša ir Lokiu!

„Ilgo plauko istorija“

Leidėjas „Egmont Lietuva“

 

Piktoji ragana iš karališkosios poros lopšio pagrobia mažąją Auksaplaukę, kurios auksiniai plaukai turi magiškų galių išsaugoti grožį ir jaunystę, ir įkalina aukštame bokšte. Laikui bėgant mergaitė virsta tikra gražuole. Vieną dieną į bokštą įsiropščia žavingas jaunuolis, kuris, pasirodo, slapstosi nuo karališkosios sargybos. Kaip pasibaigs ši nepaprasta istorija, kur nenaudėliai turi auksines širdis, vagišius tampa drąsiu gelbėtoju, o svarbią akimirką net žirgas ištiesia žmogui pagalbos kanopą?

„Įdomiausi lietuvių padavimai ir legendos“

Leidėjas „Ramduva“

 

Didvyriška Lietuvos praeitis atsispindi jos padavimuose ir legendose. Jose aukštinama meilė Tėvynei, pasiaukojimas, kilnumas, ištikimybė.
Knygoje „Įdomiausi lietuvių padavimai ir legendos“ sudėti įdomiausi padavimai ir legendos, paimti iš Prano Sasnausko sudarytų rinkinių.

Selemonas Paltanavičius

„Maži ežiuko sapnai“

Leidėjas „Nieko rimto“

 

Ar žinai, kuo kvepia sapnas? O ar numanai, kokios jis spalvos? Mažasis ežiukas mielai padės sužinoti.
Kiekvieną rytą nuvargęs po nakties žygių jis užmerkia akis ir snaudulys nuplukdo jį į kitą, stebuklingą sapnų pasaulį, kur viskas klostosi kitaip. Ten ežiukas verda arbatą ežių saulei, traukia dainas vaiduokliukui, ruošia bičiuliams dovanėles, plaukioja upelyje, skraido balionėliu…
Verskis ant šono ir sapnuok kartu!

Gendrutis Morkūnas

„Traškančios žvaigždės“

Leidėjas „Aštuntoji diena“

 

„Traškančios žvaigždės“ – tai pasakojimai apie kitokius vaikus. Kad juos pastebėtum, turi gerokai pasidairyti…

Daina Opolskaitė

„Ir vienąkart, Riči“

Leidėjas „Alma littera“

 

Kas jaustųsi laimingas su tokiu vardu ir pavarde – Balys Belekas? Būti Beleku, tiksliau – bele kuo – tai būti niekuo. O jeigu dar pridėtume raudonus plaukus – savanorių tikrai neatsirastų. Kas kita klasės draugas Ričis – išvaizdus, protingas, drąsus, sportiškas. Į mokyklą jis atvažiuoja motoroleriu, ir visų mergaičių akys ima spindėti kaip veidrodėliai.

Ši knyga – paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja.

Regina Bočkienė, Rūta Budinavičienė, Nijolė Pranevičienė ir kt.

„Ei tu, kiški pamariški“

Leidėjas „Lucilijus“

„Ei tu, kiški pamariški“ – tai aranžuotos lietuvių liaudies dainos vaikams.

Rinkinį sudaro 20 aranžuotų įvairių regionų liaudies dainų 5-7 metų vaikams. Didžioji jų dauguma yra vienbalsės, penkios – dvibalsės, kurias galės dainuoti ne tik didesnę patirtį turintys darželinukai, bet ir pradinių klasių mokiniai.

 

„1000 įdomybių“

Leidėjas „Aktėja“

 

KODĖL uolienos pasidaro skystos giliai po žeme?
KURIS iš lokių yra didžiausias?
KAS buvo mirmilonai?
Kūrybinio darbo malonumą patirsi ir žinias pasitikrinsi atsakydamas į klausimėlius. O paryškintuose languose perskaitysi neįtikėtinai įdomių pastebėjimų apie mus supantį pasaulį.

• Šimtai iliustracijų, nuotraukų ir piešinių
• Daugiau nei 1 000 įdomiausių faktų, didžiuma kurių galbūt negirdėta nematyta
• Klausimai, galvosūkiai ir kūrybinės užduotys.

„1000 istorijos įdomybių“

Leidėjas „Aktėja“

 

Ši knyga „1000 istorijos įdomybių“ suteiks ir, smagios veiklos – pasiūlys žaidimų ir minčių, kaip iš paprastų daiktų pasidaryti paslaptingų lobių, leis pasitikrinti žinias, o laukeliuose su antrašte „Būna ir taip“ laukia juokingi, netikėti, kartais beveik neįtikėtini faktai iš senovės gyvenimo.

– Šimtai iliustracijų, nuotraukų ir karikatūrų
– Viltorinos, galvosūkiai, žaidimai ir net senovinių valgių receptai
– Daugiau nei 1000 istorijos faktų

Nijolė Kliukaitė-Kepenienė

„Baltų ženklai“

Leidėjas „Gimtasis žodis“

 

„Nesu astrologė, todėl prognozėmis nesižarstysiu, tik apie kiekvieną ženklą paseksiu savo pasaką. Manau, pasaka, sapniškąja intuicijos tiesa gyvendama, yra arčiausiai žvaigždžių. Pasaka yra tas gyvenimo stebuklas, kuris leidžia keliauti laiku. Ir ne tik. Tai toks žanras, kuriame gali leist sau pasiklysti, nes visada atsiras koks stebukladaris, palydintis į kelią.
Gal ir paklaidžiojau, iš anksto atsiprašau…“ – apie savo knygą sako autorė.

Vytautas Račickas

„Svečiuose pas mešką“

Leidėjas Vytautas Račickas

 

 

Šias istorijas išgyveno Stalino represijų aukos. Pasakojimų herojai liudija žiaurią Sibiro tremtinių kasdienybę – badą, šaltį, artimųjų netektis, patyčias.
Ir neužgesinamą viltį sugrįžti į Lietuvą.

Unė Kaunaitė

„Laiškai Elzei“

Leidėjas „Alma littera“

Tai pasakojimas apie du jaunuolius, Gabiją ir Šarūną, besimokančius toje pačioje aštuntoje klasėje. Šarūno tėvai išvažiuoja į Didžiąją Britaniją. Gyvendamas su močiute jis vis daugiau laiko leidžia su vyresniu pusbroliu Karoliu, kuris įtraukia Šarūną į nusikalstamą veiklą. Nepažintas pasaulis vilioja laisve, bet pamažu keičia ir patį Šarūną.

Jacob Grey

„Krankas. Varnų užkalbėtojas“

Leidėjas „Baltos lankos“

 

Juodamūris kažkada buvo klestintis didmiestis, tačiau vieną vasarą miestą užplūdo keisčiausių nusikaltimų banga. Anuomet penkiametis Krankas tapo našlaičiu. Berniuką savo lizde priglaudė ir išaugino varnos. Krankas niekada nė nenutuokė, kodėl jis gali su jomis susikalbėti…
Praėjus aštuoneriems metams, nuo užpuolikų Krankas išgelbėja mergaitę vardu Lidija ir netikėtai sutinka kitus, tokius pačius kaip jis, – įvairius gyvūnus gebančius valdyti užkalbėtojus.

„Mano mažutės dienos“

Leidėjas „Alma littera“

 

Atverskite šią spalvingą knygą „Mano mažutės dienos“ ir skaitykite savo mažiesiems lietuviškas pasakas, sakmes, patarles. Taip pat dainuokit, liūliuokit lopšines, minkite mįsles ir deklamuokit pačius gražiausius Kazio Jakubėno, Janinos Degutytės, Kosto Kubilinsko, Česlovo Navakausko ir kitų poetų eilėraščius.

 

„Karalaičių laimės paslaptis“

Leidėjas „Trys nykštukai“

 

Grožis ir aukšta kilmė ne visada atneša laimę. „Karalaičių laimės paslaptis“ – pasakų knyga apie karalaites (ir karalaičius), kuriems valdžia ir turtas nepadėjo, ištikus bėdai, padėjo tik gera širdis. Rankinuko pavidalo knygą „Karalaičių laimės paslaptis“ su dailiais paveikslėliais galėsi nešiotis.

Catherine Girard-Audet

„Sudėtingas Lėjos Olivje gyvenimas. Sutrikusi“

Leidėjas „Obuolys“

 

Paauglės Lėjos gyvenimas griūva, kai tėvai persikrausto į Monrealį, o mažame Kanados miestelyje lieka geriausia draugė ir mylimas vaikinas.
Ar pavyks išlaikyti santykius internetu, kai skiria 400 km atstumas?
Ar ji pritaps naujoje mokykloje, susiras naujų draugų, pasijus sava naujoje vietoje?
Kai jau atrodo, kad negalima būti labiau pasiklydusiai tiek didmiesčio gatvėse, tiek gyvenime, Lėja atranda naują pasaulį ir naują… save!

Martin Sodomka

„Kaip sukonstruoti automobilį“

Leidėjas „700 eilučių“

 

Du draugai, žiurkiukas Arnis ir žvirbiukas Zylius, nusprendžia patys sukonstruoti automobilį. Prie jų prisideda rupūžius Pūslius (tikrasis vardas – Kristianas), galintis parūpinti visko, kad darbai prasidėtų.
Šie veikėjai nėra nei šventieji, nei gyvūnų pasaulio pažibos. Jie gyvena miesto pakraštyje tarp apleistų pastatų, automobilių remonto dirbtuvių ir metalo laužo sąvartyno, o jiems išgyventi padeda miklus protas ir aštrus liežuvis.

Tom Percival

„Mažieji herojai. Burtų vagis“

Leidėjas „Alma littera“

 

Džeko gyvenimas puikus. Jis turi stebuklingą kalbančią vištelę Betsę ir gyvena mieste, kur pasakos auga tiesiog ant medžio. Jis čia linksmai žaidžia su savo draugais, kol vieną dieną į Pasakų miestą atvyksta nematytas berniukas Anansis… Kai Džekas sužino, kad Anansis ne tik draugauja su vorais, bet ir slapčia susitinka su troliu, – viskas pasikeičia. Troliai kelia grėsmę, ir Džekas ryžtasi žūtbūt įrodyti, kad Pasakų miestas atsidūrė pavojuje. Net jei dėl to jam teks iš Jūros Raganos Lili pavogti burtą!

David Walliams

„Didysis senelio pabėgimas“

Leidėjas „Tyto alba“

Seniai, labai seniai Džeko senelis buvo Karališkųjų oro pajėgų pilotas.

Antrojo pasaulinio karo metu jis skraidė „Spitfire“ kariniu lėktuvu.

Tačiau tai buvo seniai, kai senelis buvo jaunas. Bet net ir tada, kai paseno, jam vis dar atrodė, kad jis yra jaunas pilotas. Jis ėmė viską pamiršti. Viską, išskyrus savo jaunystę, karą ir lėktuvus. Jis ėmė painioti veidus ir vardus, ir galiausiai – naktimis dingti iš namų, o Džeko tėvai turėdavo jo ieškoti po visą miestą. Taigi, neliko nieko kita, tik atiduoti jį į senelių namus, kuriuose jam visai nepatinka.

Ir tada atėjo laikas didžiausiam Džeko ir senelio nuotykiui!

Matt Haig

„Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo“

Leidėjas „Tyto alba“

 

Dėmesio! Tavo rankose – istorija apie tai, kaip pasaulyje atsirado Tėtušis Kalėda. Tas pats, kurį tu vadini Kalėdų Seneliu. Kadaise jis tebuvo mažas, labai neturtingas berniukas, vardu Nikolas, kuris gyveno su tėčiu skurdžioje trobelėje Suomijos šiaurėje. Visas jo turtas buvo rogės ir iš ropės išskaptuota lėlė, o vienintelis draugas – peliukas Mika.
Tačiau vieną dieną Nikolo tėtis iškeliavo į labai tolimą kelionę. Nikolas jo laukė laukė, o nesulaukęs galiausiai pats iškeliavo. Į šiaurę. Ieškoti tėčio.
Ir tuomet Nikolo gyvenime ėmė dėtis neįtikėtini dalykai.

Anotacijos parengtos naudojantis www.almalittera.lt, www.patogupirkti.lt, www.manoknyga.lt interneto svetainėse pateikta informacija.

//